Erna on sõjas

Erna i krig

DEN 2020


Kinodes 12. märtsist 2021

Aasta 1918. Samal ajal, kui Euroopat laastab I maailmasõda, elab Erna Jensen oma lihtsameelse poja Kallega rahullikku elu oma kodus Bramstrupis, Lõuna Jüütimaal. Kõik muutub aga päeval, mil küla konstaabel Meier toob Kallele värbamiskutse, mille alusel tuleb poisil asuda nekrutina teenima Saksa keisririigi armeesse. Raskest sünnitusest saati on Erna jumalale lubanud, et ei lase Kalle ihul kellelgi kunagi karvakestki puutuda, kuid nüüd peab naine andma poja mutrikeseks Saksa sõjamasinasse. Erna taipab, et kui tahab Kallet päästa etteaimamatust tulevikust kaevikutes, tuleb tal temaga läbi paksu ja vedela kaasas käia. Saatuse õnnistusena päästab ta ühe desertööri, kellega vahetab nii rõivad kui ka identiteedi. Oma uues rollis reamees Julius Rasmussenina suundub Erna rindele. Teekonnal kohtub ta ka sõdur Anton Seierseni, sepaga Jelsist, kes äratab Ernas midagi naisele senitundmatut.

Filmi linastus ka viimasel PÖFFil põhivõistlusprogrammis ja žürii auhind läks parimale meesnäitlejale – Ulrich Thomsenile.

Film on osaliselt üles võetud Eestis ja episoodilistes rollides võib näha Aksel Ojarit, Gert Raudsepa ja Heino Seljamaad. Samuti on võttegruppis teisigi eestlasi.

Film linastub taani keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

Kategooria: Mängufilm | Žanr: Draama

Režissöör: Henrik Ruben Genz
Tootja: Levitab Bestfilm

106 min 16.9

Saadaval formaadid
BR DCP

Filmi koduleht
Film andmebaasis (IMDB/EFIS)
Järgmised näitamised
  • Hetkel ühtegi näitamist plaanis pole!