Päikeseaeg

Sundial

EST 2023


Eesti kinodes alates 3. oktoobrist

Tulevalvaja on kohal. Ta on sellega teadmisega, et ta ei ole kõikvõimas, rahujalal, sest tuld peab valvama. Ta on leppinud sellega, et kõik möödub, ta ise ei ole järgmisel päeval enam see, kes ta oli eile. Ta on leppinud oma igapäevase kohustusega, sellega, et peab päevast päeva ja aastast aastasse vaikselt iseendaga silmitsi olema ja ellu jäämiseks tulega sõprust pidama.
Erinevate tulevalvajate eludest läbi kulgev film vaatab inimese eluringi läbi mitmete tegelaste – Krete, Karepi ja Käsperi, õe ja vendade, kes vaatavad maailma nii nagu oleks see igal hommikul uus. Läbi noore Timmu, kes alustab oma elu ehitamist ja peab ennast vanematest vabaks murdma. Läbi Võike, kes otsib midagi muusikast ja värvidest. Ja läbi vana Klara, kes teab, mis on armastus. Lapsed kulgevad läbi looduse, märgates enda ümber kõike nii, nagu see oleks just sinna tekkinud. Täiskasvanud valvalvad aga tuld, püüdes vahel absurdi piire puudutades tagasi jõuda sinna, kust lapsed alustavad. See on teekond juba lõppenu ja veel mitte saabunu vahelises tohutu potentsiaaliga ruumis.

Looduse lõputus ringkäigus on kõigil oma ülesanne - taimedel, seentel, putukatel ja loomadel... Nad leiavad alati oma tasakaalu, rütmi ja kooskõla. Seitsme aasta jooksul filmilindile üles võetud film viib meid Eesti kodudesse, kus elatakse eemal maailma kaosest, looduse poolt etteantud rütmis. Aga inimliku loovuse südames on alati peidus üks pisike vastuhakk, mis ei taha järgida seda, mis on meile ette kirjutatud.

DokumentaalfIlm "Päikeseaeg" loob vaatajale ruumi, kus on hea mõelda ja tunda, mida annab inimesele kontakt loodusega ja mis võiks juhtuda, kui see kaob.
“Päikeseaeg” on Liis Nimiku täispikk dokumentaalfilmi režiidebüüt. “Päikeseaeg” esilinastus 2023 aastal mainekal Visions du Réel festivalil, millele järgnes Põhja-Ameerika esilinastus HotDocsil.

Kategooria: Dokumentaalfilm | Žanr: Tõsielufilm

Režissöör: Liis Nimik
Tootja: Klara Films

65 min 16:9

Saadaval formaadid
BR

Filmi koduleht
Film andmebaasis (IMDB/EFIS)
Järgmised näitamised
  • Hetkel ühtegi näitamist plaanis pole!